תחום שירותים מנוהלים (BPO)

המכללה הלאומית לניהול, איכות ותקינה של מכון התקנים הישראלי

רובנו נוסעים בכבישים כל יום ולאחרונה, בעקבות העלייה בעומסי התנועה, אנו מוצאים את עצמנו מבלים יותר ויתר שעות על הכביש. אבל האם עצרתם פעם לחשוב כיצד בונים את הכבישים וכיצד מבטיחים תנועה בטוחה עליהם?!

הכבישים במדינת ישראל בנויים משכבות עליונות ותחתונות של אספלט ומתערובות של אגרגט וביטומן. שכבות אלו נועדו להבטיח תנועה בטוחה ללא החלקה של רכבים תוך התחשבות בעומסי תנועה ושינויים בתנאי מזג האוויר.
חברת נתיבי ישראל מחייבת את אנשי בקרת האיכות במפעלי אספלט לעבור הכשרה בנושא תכנון והכנת תערובות אספלטיות במסגרתו לומדים על סוגי תערובות אספלטיות, הכנת "מתכון" של התערובות לפי השימושים השונים וחומרי הגלם הנדרשים להכנת תערובות אספלטיות.

כמענה לצורך זה פיתחנו במכללה הלאומית של מכון התקנים קורס הסמכה לתכנון והכנת תערובות אספלטיות. הקורס נועד להכשיר מומחים לתערובות אספלטיות שיוכלו לתת מענה לצורך הגדול ב"מומחי כבישים" שעולה מהשטח.

קורס זה הוא רק דוגמא אחת מני רבות לקורסים והסמכות הקיימים במכללה של מכון התקנים שמטרתם להכשיר אנשי מקצוע בתחומים שונים הנוגעים לאספקטים רבים ומגוונים בכל תחומי החיים שלנו. המכללה מנגישה  את הידע מקצועי והעדכני ביותר באמצעות קורסים איכותיים ובכך מגדילה את מספר הארגונים הפועלים לפי תקנים מקצועיים המשפרים את איכות החיים של האוכלוסייה.
למשל בתחום הבטיחות – בדיקות של מתקני משחקים ומוסדות חינוך במטרה למנוע פציעות ותאונות. בתחום בטיחות האש – כיצד להתקין ולתחזק מערכות של גילוי וכיבוי אש. בתחום המזון – כיצד לטפל במזון באופן שימנע הרעלות מזון. בתחום הבניין – כיצד לבצע בדק בית ומהם התקנים בהם מחויב הקבלן לעמוד ועוד.

את המכללה של מכון התקנים מפעילה חברת ג'ון ברייס מבית מטריקס. ג'ון ברייס פועלת לטובת הפיכת המכללה למרכז ידע ארצי ובינלאומי ומציעה הדרכות, הסמכות והכשרות בעשרה תחומים שונים: איכות, בטיחות, בניין ותשתיות, מזון, סייבר ואבטחת מידע, ניהול, תעופה, עריכת מבדקים, אנרגיה וסביבה ובטיחות אש.

קהלי היעד של המכללה כוללים עובדים בחברות וארגונים אשר מעוניינים להרחיב את הידע המקצועי בתחומים בהם הם עוסקים ולהעמיק את ההיכרות עם התקנים השונים ונהלי העבודה הנגזרים מהם, עצמאים ממגזרים שונים ואנשים המעוניינים לעבור תהליכי הסבה ולרכוש מקצועות הנדרשים בשוק העבודה.

ד"ר שרון שגיא מונתה לתפקיד מנהלת המכללה מטעם ג'ון ברייס פתרונות למידה. לד"ר שגיא תואר ראשון ושני בחינוך בהצטיינות ותואר שלישי במדידה והערכה. בתפקידה האחרון ניהלה את תוכניות המנהלים לתואר במנהל עסקים במרכז האקדמי רופין.