תחום הטמעת מערכות מידע

הטמעת פורטל תשלומים לספקים

פורטל תשלומים

עידן הקורונה האיץ באופן משמעותי את הטרנספורמציה הדיגיטלית בארגונים, כך שתהליכים רבים אשר בוצעו עדיין באופן ידני או פיזי, נדרשו לעבור המרה לדיגיטציה.בפרויקט המדובר התבקשנו להטמיע פורטל תשלומים למאות ספקי חברה העוסקת בניהול פרויקטים במגזר הציבורי.

על מנת לבצע את הפרויקט באופן מיטבי, גובשה תכנית הטמעה מקצה לקצה, החל משלב רישום הספקים למערכת התשלומים, ביצוע הדרכות תפעוליות לספקים, לרבות שלב הטמעה אשר כלל בקרת עבודה מול היחידות העסקיות בארגון.

על מנת לבצע את הפרויקט באופן מוצלח, הוקם צוות ייעודי אשר ביצע את הפרויקט בפועל ברמה יומיומית, כגון רישום הספקים למערכת, להדרכות, טיפול בבעיות ובאתגרים מיוחדים ועוד.

בזכות תכנית ההטמעה אשר הוגדרה מראש ואושרה על ידי כלל בעלי העניין בפרויקט, תוך ניהול פרויקט הדרכה הכולל ניהול סיכונים, הצלחנו בפרויקט ובסופו של דבר כלל הספקים עברו את תהליך הדיגיטציה וכיום מבצעים את תהליך הגשת החשבוניות באופן ממוחשב.

פרויקט זה כלל אתגרים רבים ככל פרויקט הטמעת מערכת מחשוב, אך ייחודו הוא הערך המוסף אשר הביא לחברה: חסכון בזמן עבודה, בעלויות ואף ידידותי לסביבה עקב החסכון העצום בנייר.