תחום הטמעת מערכות מידע

סיפור פרויקט: הטמעת מערכת CRM בחברה הפועלת במגזר הציבורי

מערכת CRM

אצל אחד מלקוחותינו עלה אתגר משמעותי, להטמיע מערכת CRM ברמת מורכבות גבוהה, כאשר מרבית מומחי התוכן לא ראו אותה עדיין שכן הייתה בעיצומו של תהליך הפיתוח.
האתגר המשמעותי ביותר היה לפצח את מסמך האפיון הנרחב, מעל 300 עמודים, אשר הכיל עשרות תהליכי עבודה מורכבים.

על מנת לנהל פרויקט שכזה, היה צריך להתמקד על קריאת האפיון, והפיכתו לתוצר ידידותי קריא המאפשר בסיס לפיתוח תוצרי הדרכה. כחלק מפעילות הפרויקט, בוצע תהליך פיצוח נרחב אשר כלל את קריאת המסמך, חילוץ תהליכי העבודה המרכזיים והעיקריים, ותרגומם לתוצרי הדרכה עבור אוכלוסיות שונות אשר עושות שימוש במערכת, תוך שיתוף פעולה עם מומחי התוכן העסקיים.

בסופו של דבר, התגברנו על הקשיים והצלחנו לפתח את כלל תוצרי ההדרכה לקורסים, אשר התבססו על תרגול רב. לאחר ביצוע ההכשרות, המערכת עלתה לאוויר תוך ליווי מקצועי של צוות ההטמעה עד אשר המשתמשים הכירו את תהליכי העבודה בצורה פשוטה וידידותית.

ניהול פרויקט מורכב שכזה נדרש לרדת לרזולוציות הנמוכות ביותר, תוך תשאול בלתי פוסק של מומחי התוכן וצוות פיתוח המערכת, והתמדה רבה אשר בסופו של דבר אפשרו לנו להעלות את המערכת לאוויר בצורה חלקה עם מינימום פערי ידע. כיום המערכת פועלת בארגון באופן שוטף באופן מוצלח, וזוהי העדות המשמעותית להצלחה שלנו בפרויקט מסוג זה.