תחום שירותים מנוהלים (BPO)

פרויקט הקמת בית הספר להכשרה מקצועית להתפתחות וניהול קריירה עבור משרד ממשלתי

ג'ון ברייס פתרונות למידה מנהל משנת 2021 את פעילות בית הספר להכשרות עובדים, עבור אחד ממשרדי הממשלה. בית הספר הינו הבית להכשרה מקצועית, להתפתחות וניהול קריירה של העובדים בכל מגוון תפקידי התחום ולאורך כל חייהם המקצועיים החל מכניסתם לתפקיד הראשון בשדה, דרך ההתמחות המקצועית ועד להיותם מומחים ומובילים בתחומם.

בית הספר אמון על הפעלת הכשרות, הדרכות, כתיבת תורה מקצועית, פיתוח מסלולי התפתחות מקצועית במומחיות הפרופסיונאלית ובתפקיד, פיתוח הידע, ניהולו ושימורו תחת קורת גג אחת.

הפעלת בית הספר איננה רק פעילות כלכלית עבור ג'ון ברייס פתרונות למידה, היא גם פעילות ערכית המהווה מקור לגאווה נוכח היותה נדבך היסטורי הקשור בימים של טרום הקמת המדינה.

כיום, פעילות בית הספר מונה למעלה מ-600 קורסים והסמכות שנתיות עבור למעלה מ-5000 תלמידים בשנה, לצד 125 אנשי צוות, כ-700 מרצים, מדריכים ומנחים.

אחד האתגרים המשמעותיים בהם נתקלנו במהלך הפעילות, בא ליידי ביטוי בתקופת התפרצות מגפת הקורונה. הנהלת בית הספר, לצד הנהלת ג'ון ברייס פתרונות למידה, פעלו במשותף בכדי לא לפגוע ברצף הלימודי ולאפשר את המשך ההכשרות וההתנהלות התקינה לצד הבידודים והמגבלות.

מכיוון שבית הספר מעולם לא פעל במתכונת מקוונת, המהלך דרש שינויים משמעותיים וגמישות רבה מכל הצדדים המעורבים בתהליך. תוך ימים ספורים, ביצענו התאמות טכנולוגיות ואדמיניסטרטיביות בכדי לאפשר למרכזי הקורסים והמרצים, לעבור באופן חלק ללמידה מרחוק. רישתנו את כיתות הלימוד במצלמות, רכשנו חשבונות ללמידה מרחוק, שינינו את נהלי הנוכחות והשתתפות בקורסים, תדרכנו את מרכזי הקורסים, המרצים והתלמידים, הטמענו פתרונות לשינוי מערכות השעות הבית ספריות ולקיום רישומים מקוונים ומפגשי פרקטיקום תוך השמת דגש על צרכי הלקוח לצד תפעול מקצועי, שירותיות וגמישות.

השינויים ותהליכי ההטמעה המהירים והיעילים הביאו להישג משמעותי נוסף, במסגרתו קיבלנו את אישור משרד החינוך למעבר למתכונת למידה מקוונת גם בקורסים המוכרים לגמול השתלמות, דבר אשר אפשר את המשך פעילות בית הספר באופן מלא, לצד התאמות ודרישות מיוחדות מטעם המשרד.

אנו סבורים כי ההצלחה שנרשמה במעבר למתכונת מקוונת, מעבר לכך שהבטיחה את המשך קיום הפעילות של בית הספר, גם הייתה בעלת משקל בהחלטת משרד האוצר להמשיך ולאפשר קיום קורסים מקוונים (המוכרים לגמול וגם לא) במסגרת הסכמי העבודה החדשים ואנו גאים על שיתוף הפעולה וחלקה של ג'ון ברייס בתהליך.